KONST / Litografier / Färglitografi 12286057
nr 1228 6057
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Västkusthamn. Signerad, numrerad 85/260. Motivet: 40x57 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 14 januari 2019
kl 18:02:19
14/1 17:57:19
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman